Nr. 953/12.03.2020

Stimati cetateni ai comunei Arcani,

Avand in vedere aparitia virusului COVID-19 pe teritoriul Romaniei, adresez rugamintea tuturor cetatenilor ce vin din Italia sau din alte tari si ajung pe teritoriul comunei Arcani, sa anunte imediat primaria in vederea luarii masurilor care se impun in situatia actuala.

De asemenea, adresez rugamintea tuturor celor ce au cunostinta de persoane venite din Italia sau din alte tari si ajung pe teritoriul comunei Arcani, sa ne anunte imediat.

Fac totodata un apel catre toti parintii: tineti copiii acasa, nu este vacanta! Nu ii lasati sa mearga la spatiile de joaca, mall-uri,etc. Feriti copiii de aceste spatii care presupun atingerea unor suprafete sau obieste comune de catre un numar mare de copii. Aceste masuri au fost luate cu un scop, acela de a nu ajunge in situatia in care au ajuns cei din Italia, de a limita raspandirea virusului, de a ne proteja pe noi si copiii nostri!

Fiti responsabili! Bunul Dumnezeu sa ne ajute si sa ne ocroteasca pe toti!

Nr. telefon:

0253 278 004 – primarie