Primăria Comunei Arcani împreună cu școlile și grădinița de pe raza comunei au organizat cu prilejul Zilei Internaționale a Copilului, o serie de manifestări artistice și sportive dedicate acestei zile. Din program a făcut parte un spectacol la care au participat Ansamblul Folcloric local Florile Jaleșului, școlile și grădinița din comună cu un program de poezii și cantece și cei de la compania Katarsis, care au adus un zambet pe chipul copiilor prin intermediul celor mai îndrăgite personaje Disney, Mickey și Minnie Mouse. Au urmat întreceri sportive și fotbal mixt. Toți copii au fost răsfățați cu fructe în ciocolată și limonadă și au primit Diploma de COPIL MINUNAT!

Îi mulțumim fotografului Christofor Vătavu pentru că ne-a fost alături și a reușit să surprindă prin intermediul fotografiilor sale emoțiile și bucuria de pe chipul copiilor.